JAK WYBRAĆ PIOSENKĘ NA PIERWSZY TANIEC?

jak wybrac piosenkę na pierwszy taniecW ramach swojej profesji często pomagam młodym parom wybrać utwór do pierwszego tańca. Jak się okazuje, decyzja ta wcale nie należy do najłatwiejszych, dlatego postanowiłem szerzej opisać ten temat. Mam nadzieję, że ten wpis choć trochę pomoże Wam w ustaleniu muzycznej aranżacji dla tego wyjątkowego i niepowtarzalnego momentu.

Wybierając muzykę do pierwszego tańca warto na chwilę przystanąć i rozejrzeć się w koło, oraz w głąb siebie. A mówiąc prościej – zwrócić uwagę na czynniki zewnętrzne – np. panujące trendy, oraz te osobiste – takie jak własny gust. Oddzielcie argumenty racjonalne od tych emocjonalnych – niech wzajemnie się równoważą. Przykładowo, pomimo że „Time of my life” wydaje się najbardziej romantycznym utworem ever i serce podpowiada Wam, żeby to właśnie ta piosenka zabrzmiała w głośnikach, w głowie może włączyć się głos rozsądku, który podpowie Wam, że jest to kawałek zbyt trudny! Czasem niełatwo jednak oddzielić serce od rozumu. Dlatego piosenkę, która „chodzi Wam po głowie” warto przeanalizować pod kątem poniższych punktów.

Aktualne trendy

Czego teraz się słucha? Co w ostatnim czasie było hitem? Czy chcecie podążać za najnowszymi trendami, czy też skupić się na klasyce? Zadajcie sobie te pytania. Jeżeli zdecydujecie się podążać w stronę współczesnych utworów, zwróćcie uwagę, czy dany kawałek nie jest już mocno wyeksploatowany. Co prawda, nie zrobiłem badań w tym temacie, ale bardzo ciekawi mnie, ile młodych par w samej tylko Polsce tańczyło w minionym roku do hitu Eda Sheerana „Perfect”?

Tempo

Drogi są dwie – albo wybór bezpieczny, albo ambitny. W przypadku tego pierwszego nie decydujcie się na utwór bardzo powolny ani zbyt szybki. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku dość problematyczna może okazać się synchronizacja Waszych ruchów z narzuconym tempem utworu.

Długość

Uczestnictwo na licznych weselach nauczyło mnie jednej, prostej zasady. Lepiej pozostawić po sobie niedosyt, niż znużenie, czyli lepiej krócej niż… dłużej! Niestety parom zbyt często zdarza się przesadzić z czasem trwania pierwszego tańca. Po przekroczeniu magicznego progu 3 min. goście przemieniają swój zachwyt w lekkie znudzenie. Każda następna minuta może pogorszyć ostateczny efekt.

Wymowa

Szczególnie gdy skłaniacie się w stronę anglojęzycznego przeboju, koniecznie sprawdźcie jego tłumaczenie. Może okazać się, że zamiast romantycznymi treściami, utwór napakowany jest niedorzecznymi wulgaryzmami! Dokonajcie analizy i właściwej interpretacji tekstu, także w przypadku polskich utworów. Bo choć Maryla Rodowicz w piosence „Windą do nieba” śpiewa o weselu, jest to tak naprawdę bardzo smutna piosenka o tragedii młodej kobiety, która nie kocha swojego przyszłego męża! Czy rzeczywiście chcielibyście taką narrację podczas swojego tańca?

Dopasowanie

Przeszliście wszystkie powyższe punkty? Zostało Wam upewnić się, czy wybrana piosenka pasuje stylem do całokształtu przyjęcia. Choć nie jest to niezbędny wymóg, zgranie się muzyki z klimatem całego wydarzenia z pewnością wpłynie korzystnie na jego odbiór.

POWRÓT DO BLOGA

Bezpłatna konsultacja

Ze względu na ilość osób zainteresowanych wynajęciem mnie na własną najwspanialszą zabawę w życiu – przygotowałem dla Was krótki formularz w celu umówienia się na bezpłatną konsultacje.

Zapytaj o wolny termin

Jeśli zainteresowała Was moja oferta lub chcielibyście po prostu porozmawiać ze mną porozmawiać – wypełnijcie formularz. Odpowiem w jak najszybszym czasie!

2018-03-09T15:09:45+00:00

Call Now