Muzyczna oprawa czy przeprawa?
Czyli jak uniknąć melodycznej porażki na własnym weselu

Oddajesz oprawę muzyczną w ręce DJ’a, strzepujesz pył z rąk i z satysfakcją myślisz: załatwione! – otóż… nic bardziej mylnego! Wynajęcie doświadczonego specjalisty to dopiero połowa sukcesu. Uwierz mi na słowo, że istnieją pewne zależności, których nie może przewidzieć nawet największy profesjonalista ds. dobrej zabawy. Dlatego w ramach ustaleń powinniście odbyć szczerą rozmowę, na której zdradzisz mu kilka… sekretów! Jakich? Poznaj 3 tajniki doboru muzyki na wesele!

Wyjdź z siebie…
i postaraj się spojrzeć na temat z perspektywy zaproszonych gości. Jakiej muzyki słuchają na co dzień? Ile mają lat i co było hitem „za ich czasów”? Te pytania z pewnością pomogą Ci dopasować muzyczną listę, tak by większość osób na Twoim weselu miała do czego się bawić. Nie bój się iść na kompromis! Jeżeli kawałki disco polo mogą znacznie ożywić parkiet, pomimo że nie jest to Twój ulubiony gatunek, nie bądź radykałem i pozwól by w głośnikach rozbrzmiało kilka soczystych hitów. Dobrym sposobem jest też otwarta rozmowa z zaproszonymi gośćmi. Co stoi na przeszkodzie, by przed weselem podpytać ich o muzyczne preferencje? Z pewnością podpowiedzą Ci przeboje, na które nie zawsze łatwo wpaść samemu!

Mały egoizm mile widziany!
Kompromis jest dobry do czasu! Zawsze powtarzam nowożeńcom, że przede wszystkim jest to ICH wieczór i ICH impreza. Dlatego jeżeli jest gatunek muzyczny, który wyjątkowo trudno Ci znieść, nie warto się nim zadręczać! Wręcz przeciwnie – zastanów się nad listą tych wyjątkowych utworów, z którymi wiążą Was miłe wspomnienia. Niech staną się one muzyczną narracją Twojego wesela. Spisane kawałki warto omówić wcześniej z Dj-em i wspólnie zastanowić się nad tym, które z nich mogą być puszczane podczas pierwszego tańca i oczepin, a które w „zwykłych” momentach przyjęcia.

Zgraj się z klimatem
Zadbaj o to, aby muzyka nie odstawała od reszty. Jeżeli Twoje przyjęcie ma mieć konkretny charakter i chcesz by było utrzymane w odpowiednim stylu, jest to kolejny element który warto omówić z DJ-em. Przykładowo jeżeli organizujesz zabawę w góralskiej chacie, można wówczas zaplanować kilka typowo folklorystycznych utworów budujących całą aurę wydarzenia. Taka spójność z pewnością przyczyni się do lepszego odbioru całego przedsięwzięcia.

Powrót do bloga

Bezpłatna konsultacja

Ze względu na ilość osób zainteresowanych wynajęciem mnie na własną najwspanialszą zabawę w życiu – przygotowałem dla Was krótki formularz w celu umówienia się na bezpłatną konsultacje.

Zapytaj o wolny termin

Jeśli zainteresowała Was moja oferta lub chcielibyście po prostu porozmawiać ze mną porozmawiać – wypełnijcie formularz. Odpowiem w jak najszybszym czasie!

2018-03-07T12:30:24+00:00

Call Now