Jak znaleźć tą jedyną… salę weselną?!

Nie ma co ukrywać – sala weselna ma olbrzymie znaczenie! Niejednokrotnie byłem świadkiem imprez, podczas których „coś poszło nie tak”, właśnie ze względu na złe dopasowanie sali. Dlatego zaraz po ustaleniu listy i liczby gości, powinniście dokonać trafnego wyboru przestrzeni, w której zamierzacie zorganizować tą wyjątkową noc. W tym wypadku oczywiście zwróćcie uwagę na „miękkie” uwarunkowania, takie jak ogólne wrażenie, klimat miejsca oraz życzliwość właścicieli. Jednak te elementy to dopiero połowa sukcesu. Dziś chcę zwrócić Wam uwagę na kilka konkretów, dzięki którym możecie zaoszczędzić sobie „niespodzianek” już podczas wesela.

Wymiary
Jak to z wymiarami bywa, najlepiej, żeby były w punkt – nie za duże, nie za małe. Dopasujcie wielkość sali do liczby zaproszonych gości. Zarówno sytuacja, w której „gość na gościu siedzi”, jak i ta gdzie jest zbyt pusto (a przez to bardziej oficjalnie) nie jest dobra. Przy tej okazji zwróćcie też uwagę na podział – czy parkiet znajduje się w tym samym pomieszczeniu co stoły z jedzeniem, czy też są to dwa osobne wnętrza. Z mojej perspektywy wodzireja lepiej jest animować gości, gdy są usytuowani w jednym miejscu. Łatwiej jest wówczas zbudować przyjazny klimat zabawy. Z drugiej jednak strony, wiele osób chwali sobie możliwość większego szaleństwa na parkiecie, a zarazem wytchnienia przy stołach usytuowanych w drugiej sali.

Odległości
Nie raz i nie dwa, zdarzyło mi się widzieć sytuację, w których w samym środku „zabawy w najlepsze” połowa gości ze smutkiem znikała z wesela. Dlaczego? Wszystko z powodu dość daleko usytuowanych noclegów, do których grupowo musieli dotrzeć umówionym wcześniej autokarem. Jeżeli sala, którą macie na oku, nie posiada w bliskim sąsiedztwie miejsc noclegowych, a Waszych gości „z daleka” jest dość sporo, zalecałbym zastanowić się nad wyborem innego miejsca przyjęcia.
W tym wypadku ważne jest również oddalenie sali od kościoła lub urzędu stanu cywilnego. Przemyślcie ile czasu warto poświęcić na transport z punktu A do punktu B.

Otoczenie
Zasada, że „liczy się to co w środku” nie zawsze się sprawdza. Rozglądając się za swoją weselną salą, rozglądajcie się dosłownie! To w jakim otoczeniu znajduje się obiekt może mieć olbrzymie znaczenie! Jeśli obok usytuowany jest duży parking z ciężarówkami lub trasa szybkiego ruchu – Wasz sielankowy klimat wesela ekspresowo odjedzie w niepamięć. Czasem zdarzają się też problemy z sąsiadami, którzy ze względu na hałas blokują czas trwania imprezy. Z drugiej jednak strony, jeżeli otoczenie sali jest piękne dla oka, a noc ciepła, może okazać się, że Wasz parkiet będzie pusty… Warto zastanowić się czy wówczas nie wyjść naprzeciw oczekiwaniom Waszych gości i dodatkowo nie zaaranżować plenerowej przestrzeni.

Akustyka
To rzecz, na którą z racji swojej profesji zwracam szczególną uwagę! Muzyka na weselu jest ważna, jednak nawet najlepsze hity bez odpowiedniego nagłośnienia mogą brzmieć płasko i mało zachęcająco. Pewnie w Waszych głowach pojawia się teraz pytanie – no dobrze, ale jak to sprawdzić?! Ujmując to najprościej – im mniejsze echo tym lepsza akustyka. Dźwięk nie lubi bowiem odbijać się od ścian i innych „twardych” elementów. Jeżeli Wasza sala jest mała, jej akustyka powinna być lepsza. Z kolei w przypadku dużych pomieszczeń trzeba będzie zadbać o większą ilość źródeł dźwięku czyli głośników.

Powrót do bloga

Bezpłatna konsultacja

Ze względu na ilość osób zainteresowanych wynajęciem mnie na własną najwspanialszą zabawę w życiu – przygotowałem dla Was krótki formularz w celu umówienia się na bezpłatną konsultacje.

Zapytaj o wolny termin

Jeśli zainteresowała Was moja oferta lub chcielibyście po prostu porozmawiać ze mną porozmawiać – wypełnijcie formularz. Odpowiem w jak najszybszym czasie!

2018-03-09T14:41:09+00:00

Call Now