DJ W OGNIU PYTAŃ – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED PODPISANIEM UMOWY

Nie trzeba być topowym wedding plannerem, żeby wiedzieć, jak ważna jest na weselu muzyka. To od niej w dużym stopniu zależy dobra zabawa, samopoczucie gości oraz ogólny klimat imprezy. Dlatego tak istotną kwestią jest wybór właściwego DJ-a lub zespołu muzycznego. W tym wypadku naprawdę nie warto strzelać na oślep. Przed podpisaniem umowy nie bójcie się pytać o wszystko co może mieć wpływ na ostateczny kształt usługi. Dziś podpowiem Wam, jakie informacje od wykonawcy powinniście pozyskać, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jaki jest zakres usługi?
Wszystkich zazwyczaj interesuje cena i to z pewnością będzie pierwsze pytanie, które zadacie. W tym wypadku musicie jednak zwrócić uwagę na zakres usługi, czyli co dokładnie obejmuje podana kwota: do której godziny DJ będzie grać na weselu, czy wliczony jest w to dojazd i ewentualny nocleg, co z poprawinami oraz czy w cenę wchodzi również prowadzenie całej imprezy? Rozmawiając o kosztach, koniecznie doprecyzujcie też kwestie związane z opłaceniem praw autorskich, czyli ZAIKSu.

Jaki jest repertuar?
To bardzo ważne, żeby od początku wiedzieć w jakie klimaty „uderza” Wasz DJ. Śmiało dopytujcie co gra i w jakich gatunkach czuje się najlepiej? Powinien udostępnić Wam swoją poglądową listę utworów. Już na tym etapie warto wiedzieć, czy w usłudze uwzględniona jest możliwość modyfikacji repertuaru zgodnie ze Waszymi potrzebami. Dopytajcie też czy DJ dopuszcza możliwość grania nieplanowanych utworów na życzenie, o które proszą sami goście.

Jak rozwiązywane są kwestie techniczno-organizacyjne?
W przypadku DJ-a sprzęt ma olbrzymie znaczenie. Niestety wciąż zdarza mi się słyszeć o „specjalistach” z laptopem pod pachą. Polecam Wam dowiedzieć się więcej o technicznych wyposażeniu. Powinniście też wiedzieć, czy DJ będzie odpowiadał za nagłośnienie sali. Dopytajcie również, czy w ramach jego usługi dostępne są tzw. efekty specjalne takie jak dymy czy lasery. Nie zapomnijcie również podjąć kwestii samego stanowiska – jak będzie wyglądać i po czyjej stronie leży jego dekoracja. Przed podpisaniem umowy warto ustalić także zasady przerw i picia przez grającego napojów alkoholowych oraz możliwość ewentualnego spotkania w sprawie omówienia scenariusza wesela.

POWRÓT DO BLOGA

Bezpłatna konsultacja

Ze względu na ilość osób zainteresowanych wynajęciem mnie na własną najwspanialszą zabawę w życiu – przygotowałem dla Was krótki formularz w celu umówienia się na bezpłatną konsultacje.

Zapytaj o wolny termin

Jeśli zainteresowała Was moja oferta lub chcielibyście po prostu porozmawiać ze mną porozmawiać – wypełnijcie formularz. Odpowiem w jak najszybszym czasie!

2018-03-09T15:00:14+00:00

Call Now