5 sprawdzonych sposobów na zepsucie weselnej zabawy

dj na wesele warszawa luxOrganizacja wesela jest jak doświadczalny poligon, na którym bardzo łatwo trafić na minę. A uwierzcie mi, że pułapek jest w tym przypadku wiele. Dlatego, żeby uniknąć niebezpiecznych wpadek, zawsze radzę, by zawczasu przyjrzeć się potencjalnym zagrożeniom. Jak to mówią – lepiej uczyć się na błędach innych, niż na swoich – szczególnie w przypadku wesela! Oto 7 najczęstszych „grzechów” popełnianych przez organizatorów przyjęć, którym mogłem przyjrzeć się w trakcie niejednej imprezy.

1. Goście „bo wypada”
Jak zauważyłem, tego typu rodzaj weselników, to wciąż jeden z najczęstszych dylematów młodych nowożeńców. Nierzadko stają oni przed trudną decyzją zapraszania osób, z którymi nie są w bliskich relacjach, a czasami wręcz w ogóle nie sympatyzują. Obecność takich gości na weselu może objawiać się mniejszym ich zaangażowaniem w zabawę i interakcję z innymi.

2. Złe rozplanowanie gości
Rozplanowanie miejsc dla gości to element, o którym nagminnie przypominam swoim klientom. I choć teoretycznie wszyscy o tym pamiętają, wciąż dość częsta jest sytuacja złego umieszczenia gości przy weselnym stole. W efekcie osoby źle „posadzone” czują się wyobcowane w gronie sowich „sąsiadów” lub przeszkadza im niezręczny dyskomfort. To z pewnością nie sprzyja dobrej zabawie.

3. Profesjonalna przesada
W momencie gdy młoda para nie czuje się na siłach zorganizować swojego wesela, powierza to zadanie specjalistom. I nie ma w tym nic złego, do momentu, w którym przyjęcie okazuje się zbyt… profesjonalne! Jeżeli każdy element Waszej imprezy ociekać wręcz będzie nadmiernym perfekcjonizmem, Wasi goście nie będą czuć się swobodnie – przytłoczeni profesjonalizmem obsługi, dekoracji i organizacji. Z doświadczenia wiem, że najlepsza zabawa zawsze ma w sobie pewien element swojskości, o który powinniście zadbać także na swoim przyjęciu.

4. Ciężkie próby cierpliwości
Wyobraźcie sobie sytuację, w której czekacie na spóźniający się autobus, siedzicie w kolejce do lekarza lub głodni w restauracji zerkacie na kelnera, mającego przynieść Wam posiłek. Nie są to najmilsze chwile z Waszego życia, prawda? Dlatego też nie „serwujcie” podobnych sytuacji swoim weselnym gościom. Zadbajcie o sprawne przechodzenie do kolejnych punktów harmonogramu, tak by Wasi weselnicy nie byli wystawiani na ciężką próbę cierpliwości.

5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu!
Obecność na licznych weselach nauczyła mnie pewnej zasady – ze świecą można szukać gości, którzy byliby głodni! Jakby nie było, domeną polskich przyjęć są wymyślne przystawki, obfite obiadki, słodkie deserki i zimna płyta za zimną płytą podawane. Brzmi dobrze, jednak w praktyce im bardziej wypełniony brzuch gościa, tym mniejsza jego chęć do zabawy i tańca. Dodatkowo, gdy harmonogram pracy kuchni wydającej dania, będzie się miał nijak do tego co w tym czasie dzieje się na sali, możemy mówić o małej katastrofie.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tajników (i szkodników) udanej zabawy – nie czekajcie, napiszcie do mnie, postaram się odpowiedzieć na wszystkie Wasze wątpliwości.

Zobacz jak może wyglądać zabawa na Twoim weselu z DJ Wodzirej Lux i Zespołem Spoko Wodzirejów.

Powrót do bloga

Bezpłatna konsultacja

Przygotowałem dla Was krótki formularz w celu umówienia się na bezpłatną konsultacje.

Zapytaj o wolny termin

Jeśli zainteresowała Was moja oferta lub chcielibyście po prostu porozmawiać ze mną porozmawiać – wypełnijcie formularz. Odpowiem w jak najszybszym czasie!

2018-05-09T14:11:04+00:00

Call Now